19-25 Aralık’ta Bizi Neler Bekliyor?

[ad_1]

Bu hafta haftalık burç yorumları yazımıza Ay Akrep enerjisiyle başlıyoruz sevgili gökyüzü takipçileri. Sessiz ve derinden başlayan ilk iki gün biraz kendi içimize kapanmak isteyeceğiz, yaptığımız işlerde veya kurduğumuz ilişkilerde derinleşme ihtiyacında olacağız. Gizli saklı işlerin peşine düşeceğiz.

Hafta ortasına doğru Ay Yay’a geçtiğinde bu hava biraz dağılacak ve daha çok açılmak ve genişlemek isteyeceğiz. Keşfetme ve kabuktan çıkma ihtiyacımız artacak. Hafta sonuna doğru ise Ay Oğlak’a geçtiğinde işi gücü veya dağıttığımız kafamızı biraz toparlamak isteyebiliriz. Aynı zamanda 23 Aralık günü Oğlak’ta bir Yeniay var. Biz de bu süreçte daha disiplinli ve kararlı olmak isteyeceğiz. Hafta sonu yapacağımız planlarda bilinmezliklere yer olmayacak.Her detayı bilmek isteyeceğiz. Buluşma yerimizden sözleştiğimiz saate kadar pek çok şeyin net olmasını bekleyeceğiz.

Şimdi artık, Venüs ve Merkür’ün de Oğlak’ta olmasını fırsat bilerek daha net ve sınırlarımızı çizerek yeni kararlar almanın zamanı geldi! 22 Aralık’ta da Güneş Oğlak burcuna geçtiğinde gökyüzünde netlik şenliğinin bayrakları dalgalanmaya devam edecek. Hayatı daha ciddiye almak isteyeceğiz. Çoğu gezegenin Oğlak’ta olmasıyla beraber, Oğlak Yeniayı ile de taçlanacak bu süreçte her şeye yeniden başlama isteğimiz bize iyi gelecek. Gökyüzünde, özellikle iş, kariyer ve parasal konularla ilgili yepyeni girişimlerde bulunma enerjisi hakim. Ancak roter Planet hala retroda ve Merkür de retroya girmeye hazırlanıyor. Bu nedenle adım atarken iki kez düşünmekte fayda var..

Ateş topumuz Jüpiter ise bu hafta, gün dönümünden hemen önce 20 Aralık’ta Balık burcundan çıkıp Koç burcuna geçiyor. Özellikle ateş elementi fazla olan haritalar için hareketli bir dönem başlıyor! Geçen yaz yaptığınız görüşmeler, bazı konuşmalar, anlaşmalar veya yarım kalan işleriniz varsa bu Jüpiter geçişi bu konuları yeniden gündeminize getirebilir. Hayat bizden, sağlıklı bir bencillikle bireysel atılımlar yapmamızı istiyor. Ateş artık bizi çağırıyor! Fırsatlar yolumuza bir anda çıkacak!

Şimdi bakalım, haftalık burç yorumları yazımızda yılın son haftasında tüm burçlarımızı neler bekliyor?

Koç

haftalık burç yorumları

Haftalık burç yorumları yazımıza ateşli bir giriş yapıp sevgili Koç’lar ve yükselen Koç’lar ile başlayalım. Atılımlarınızı hayata geçirmek için karşınıza bu hafta fırsatlar çıkabilir. Yapmanız gerekenleri sıralama vakti! Dikkatler sizin üzerinizde olacak. Kariyer hedeflerinizi şekillendirmeye başlayacaksınız. Mesleğinizle ilgili konularda dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Finansal hedeflerinizin üzerinden geçeceksiniz.

Hafta başında biraz derinleşme ihtiyacında olabilirsiniz. İşlerinizi çok aleni bir şekilde halletmek istemeyebilirsiniz. Daha sessiz ve derinden ilerlemek size iyi gelebilir. Hafta ortasında ise Ay Yay enerjisi ile genişlemek isteyebilirsiniz. Daha fazla gezebilir veya daha uzak yerlere giderek hiç görmediğiniz mekanları keşfedebilirsiniz. Daha fazla şey öğrenmek isteyebilirsiniz. Kabınıza sığmayacaksınız.

Hafta sonuna doğru enerjiniz yine kariyer hedeflerinizde olacak. Aynı zamanda Neptün’den aldığınız güzel açılarla da sezgilerinizi dinlemek size iyi gelecek. Bu hafta Oğlak etkisini çoğunlukla onuncu evinizden aldığınız için mesleki anlamda dallanıp budaklanmaya hazır olun. Bu dönem size ilaç gibi gelecek!

Boğa

haftalık burç yorumları

Jüpiter Koç burcuna geçtiğinde on ikinci evinizden yani göremediğiniz ancak hissettiğiniz evinizden bir etki alacaksınız sevgili Boğa’lar ve yükselen Boğa’lar. Ruhsal bir uyanış dönemine girebilirsiniz. Maneviyata, iç huzura, bizi manen besleyen konulara ağırlık vereceksiniz. Bol bol meditasyon yapabilirsiniz. Jüpiter Koç bizden atılım yapmamızı bekler ve siz de içinizdeki o görmediğiniz ateşinizi ortaya çıkarmak için bol bol kendinizi dinleyebilirsiniz. Elinizdekinin değerini bileceksiniz.

Hafta başında her türlü ilişkinizde derinleşmek isteyeceksiniz. Varsa, partnerinizle derinlikli bir paylaşım alanında olmayı tercih edebilirsiniz. Kalabalıklara karışmak değil de sadece iki kişi olmak size iyi gelecektir. Hafta ortasında Yay enerjisi ile aldığınız uzun vadeli herhangi bir eğitim varsa, onunla ilgili bir konuda daha da derinleşmek isteyeceksiniz.

22 Aralık’ta Oğlak’a geçecek olan Güneş dokuzuncu evinizde parlamaya başlayacak. Uzaklara yapacağınız seyahatlere ve yeni keşiflere doğru yol almak isteyeceksiniz. Hafta sonuna doğru ise gökyüzündeki Oğlak etkisi giderek yayılmaya başlayacağından, bu hafta sonu ve önümüzdeki bir ay keyifli ve rahat günler geçireceksiniz. Hafta sonunda ise Neptün’den aldığınız güzel açılarla sosyal çevrenizde tatlı tatlı ilişkilenebilirsiniz. Arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz. Uyumlu ve ılımlı bir hafta olacak!

İkizler

haftalık burç yorumları

roter Planet, burcunuz retroda olduğu için hala taşların yerine oturup oturmadığına emin olamayabilirsiniz sevgili İkizler ve yükselen İkizler. Neyse ki, Jüpiter bu hafta Koç’a geçtiğinde cıvıl cıvıl bir enerjiyle bu geçişi karşılayacaksınız. Arkadaş çevrenizde veya kendi çemberinizde hareketi ve enerjiyi başlatan kişi siz olacaksınız. Yeni ortamlara gireceksiniz.

Mayıs’a kadar bu etkiyle beraber insanlarla iç içe olmaya bakın. Sosyal aktivitelere katılın, hep ekibinizin bir parçası olmaya özen gösterin. Bu atılgan tutumunuzla beraber topluluklar içinde size güzel fırsatlar doğacak. Meyveleri ise Nisan 2023’te toplayacaksınız, bunu bir kenara not edin.

Haftaya başlarken işinizle veya günlük rutininizle ilgili daha önce fark etmediğiniz bir şeyin farkına varabilirsiniz. Biraz kendi halinizde kendinize şifa vermek isteyeceksiniz. Hafta ortasında Yay geçişinde ise ikili ilişkiler anlamında keyifli günler kapıda.

22 Aralık Güneş’in Oğlak’a geçmesiyle finansal konularda, özellikle mirasla veya ailenin sahip olduğu ortak maddi kaynaklarla alakalı durumlarda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Borçlar, ödemeler, krediyle bir alım-satım yapma konuları hafta sonundan itibaren gündeminizde olacak.

Yengeç

haftalık burç yorumları

Bu hafta her yönden etkilenen burçlardan bir tanesi de sizsiniz sevgili Yengeç’ler ve yükselen Yengeç’ler. Jüpiter Koç burcu geçişinde etkiyi mesleki anlamda yapacağınız atılımlardan almaya başlayacaksınız.

İş yerindeki itibarınız, köklendiğiniz yerden dallarınıza ulaşma haliniz, kurduğunuz aileniz, toplumdaki yerinizle ilgili bir alan. Mayıs’a kadar kariyer anlamındaki bu potansiyel gelişmelerin ışığında ışıklı bir şekilde yürümeye devam edeceksiniz. Patronlarınızla veya üstlerinizle ilişki içerisinde olacağınız bir dönem geliyor.

Bu hafta başında derinlikli bir yaratım halinde olmak isteyeceksiniz. Kimseye bir şey belli etmeden bir şeyler üretmeye karar verebilirsiniz. Hafta ortasında Yay enerjisiyle uzun koşular yapmak isteyebilirsiniz veya iş seyahatlerine gitmek isteyebilirsiniz. Hafta sonuna doğru özellikle de 22 Aralık Oğlak geçişinde ikili ilişkilerle ilgili yepyeni gelişmeler yaşayacaksınız.

Oğlak, yani toprak etkisi sizin yedinci evinize etki edeceği için, her türlü ikili ilişkide artık biraz sınır çizmek, net olmak isteyeceksiniz. İlişkilerinizi sağlam temellere oturtma dürtünüz devrede olacak. Sağlıklı ve net sınırlar çizmek size iyi gelecek.

Aslan

aslan burcu

Haftalık burç yorumları yazımızın ateş köşesine geldi sıra. Bu hafta Jüpiter Koç enerjisi sizin var olan ateşinizi yeniden harlayacak sevgili Aslan’lar ve yükselen Aslan’lar. Bu alevli meyve tabağı görünümlü geçişte ruhunuzun genişlediğini göreceksiniz. Bu ateş enerjisi daha fazla genişlemenize destek olacak. Uzak ülkelere seyahat edebilirsiniz, eğitim aldığınız konularda genişleyebilir ve bu konuları dallanıp budaklandırabilirsiniz. Cesaretle, bereketle, hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir enerjide olacaksınız. Yabancılarla iş yapabilirsiniz. 

Hafta başında ailesel meselelerle, özellikle annenizle ilgili bazı temalar mevcut. Daha duygusal, daha derinlikli hissedeceksiniz. İlk iki gün daha çok evde oturmak ve güvende olmak isteyeceksiniz. Belki biraz aile albümlerini de karıştırabilirsiniz.

Hafta ortasında Yay enerjisiyle bu hava dağılacak ve yepyeni şeyler yaratmak isteyeceksiniz. Hobilerinizle ilgilenebilirsiniz ama dikkatiniz de çabuk dağılabilir. 22 Aralık Güneş Oğlak geçişinde ise etkiyi günlük rutinler evinizde alacaksınız. İş hayatınızla ilgili konular gündeminizde olacak. Yeni projelere geçiş yapacaksınız ve burada özveriyle, kararlılıkla ve yaptığınız işe hizmet etme güdüsüyle verimli bir şekilde çalışacaksınız. 

Başak

başak burcu

Haftalık burç yorumları yazımızda sıra üretken burcumuz Başak’a geldi. Jüpiter Koç geçişiyle alacağınız etki ailenizin ortak maddi kaynaklarıyla ilgili olacak sevgili Başak’lar ve yükselen Başak’lar. Bu kaynaklarla ilgili yeni atılımlar yapmak isteyeceksiniz. Belki yatırımlık bir arazi almayı düşüneceksiniz. 16 Mayıs’a kadar geçen sürede bu dönemi her türlü ikili ilişkiniz için de olumlu yönde kullanmaya bakın. Ayağınıza gelen her fırsatı değerlendirin.

Bu hafta başında kardeşlerinizle veya yakınlarınızla kuracağınız iletişimde daha çok derinleşmek isteyeceksiniz. Yüzeysel iletişimlerle işiniz olmayacak. Hafta ortasına doğru ise Yay enerjisiyle evinize sığmamaya başlayacaksınız. Ev size dar gelecek, biraz uzaklara gitmeyi isteyeceksiniz.

Uzaktan çalışıyorsanız evden farklı ancak ev sıcaklığında gibi hissettiren bir yerde çalışabilirsiniz. Hafta sonuna doğru ise, Güneş’in Oğlak’a geçmesi ve çoğu gezegenin Oğlak’ta olmasından ötürü ve bir de Oğlak Yeniayı’nın enerjisiyle bu etkileri beşinci evinizden alacaksınız. Sevmek isteyeceksiniz. Flörtler, aşk, sahne, çocuklar ve yeni yaratımlar alanınızdan oldukça olumlu etkiler alacaksınız. Yeteneklerinize ve hobilerinize daha çok vakit ayırmayı unutmayın sevgili dostlar.

Terazi

terazi burcu

Jüpiter Koç geçişiyle, etkiyi her türlü ikili ilişkinizle ilgili konulardan alacaksınız sevgili Terazi’ler ve yükselen Terazi’ler. Bu herhangi bir ortaklık kurma meselesi de olabilir, partnerinizle olan ilişkiniz de olabilir. Girişimci bir ruhla hareket edeceksiniz. Yalnızca ani ve fevri hareket etmemeye dikkat edin derim.

Jüpiter geçtiği yeri sorgulatan da bir gezegen olduğu için buralara hassasiyetle yaklaşmanızda da yarar var. Ne siz yanın ne de karşınızdakini yakın. Bu ateşi Mayıs’a kadar temkinli bir şekilde harlamaya bakın.

Bu hafta ilk iki gün kendi değerlerinizle ilgili, bedensel hazlarınızla ilgili veya elinizdeki maddi kaynaklarla ilgili derinleşme ihtiyacında olacaksınız. Hafta ortasına doğru ise Yay enerjisiyle yakınlarınızla olan iletişiminizde herkesten farklı fikirlerle ve keşiflerle kendinizi ortaya koyabilirsiniz. Daha felsefik konuşmalar yapabilir, olaylara daha geniş açılardan bakabilirsiniz.

Hafta sonuna doğru gökyüzündeki Oğlak festivaliyle beraber ailenizle, özellikle annenizle ve yuvanızla ilgili konularda etkiler alacaksınız. Belki yaşayan veya şu an hayatta olmayan anne atalarınızı ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Köklerinize dönmek isteyeceksiniz.

Akrep

Jüpiter Koç geçişiyle beraber etkiyi altıncı evinizden, yani günlük rutinleriniz, ve sağlığınızla ilgili alanlarınızdan alacaksınız sevgili Akrep’ler ve yükselen Akrep’ler. Bu dönem doktor kontrollerinizi aksatmayın. Bitkisel beslenmeye özen gösterin. Yedikleriniz günlük modunuzu da etkiler, unutmayın. Altıncı ev aynı zamanda krizler evi olduğundan ve Koç da biraz fevri bir arkadaşımız olduğu için bu kısımlara dikkat etmenizde yarar var. Sırf siz istiyorsunuz diye kriz çıkarmakta diretmeyin. Bunun haricinde iş ortamınızla ilgili çok güzel kaynaklar da elde edebilirsiniz. Bir anda ayağınıza gelecek bir iş fırsatı şu an yolda olabilir.

Bu haftaya, benliğinizle veya dış görünüşünüzle ilgili konularda “ben kimim?”, “ben ne istiyorum?” gibi kafanızdaki deli sorularla başlayabilirsiniz. Hafta ortasına doğru bu etki Yay enerjisi ile dağılacaktır. Siz yeter ki kendinizi sıkıştırmayın. Hafta sonuna doğru Güneş Oğlak geçişiyle ve de Oğlak’taki Yeniay’ın da etkileriyle kendinizi artık daha net ifade edebileceksiniz. Yapmak istediklerinizi kararlı bir şekilde dile getirecek ve bu konuda iletişimsel olarak harekete geçeceksiniz.

Yay

haftalık burç yorumları

Jüpiter Koç geçişi size “aşk aşk aşk!” diye bağırmaya geliyor sevgili Yay’lar ve yükselen Yay’lar. Her türlü yaratım ve üretimle ilgili konularda harika etkiler alacaksınız. Hobileriniz, yetenekleriniz, kendinizi sahnede gördüğünüz yerle ilgili güzel gelişmeler kapıda! Ortaya koymak istediğiniz ve şu anda içinizde kıpırdayan o kıvılcım her ne ise onu dışarı atma zamanı geldi! Çocuk isteyenler için de oldukça şanslı bir dönem.

Bu hafta başında sadece biraz kendi içinizde kalmak ve derinleşmek isteyebilirsiniz. Sezgileriniz oldukça kuvvetli olacak. İlk iki gün, kararlarınızı yaratımdan aldığınız bilgi akışıyla verebilirsiniz. İç sesinizi dinlemeye özen gösterin. Hafta ortasına doğru Yay enerjisiyle açılıp saçılmak isteyebilirsiniz, yalnızca kolay öfkelenmemeye ve iş yerinde kendinizi ve dolayısıyla etrafınızdakilere yakmamaya özen gösterin. Hafta sonuna doğru gökyüzündeki Oğlak festivali ile kendi değerlerinizle ilgili bazı sınırlar söz konusu olabilir. Neye “hayır!” diyeceğinizi artık daha iyi bileceksiniz. Kendinize verdiğiniz değere gölge düşüren durumları kararlılık ve bir ciddiyet hali içerisinde daha iyi gözlemlemeye başlıyorsunuz.

Oğlak

Haftalık burç yorumları yazımızda sıra “iyi ki doğan” burçlarımıza geldi! İyi ki doğdunuz Oğlak dostlar! Bu dönem Jüpiter Koç geçişiyle aile, ev, yuva, mülk, taşınma gibi konularda bazı güzel etkiler alacaksınız sevgili Oğlak ve yükselen Oğlak’lar. Evde içi huzurunuz yerinde olacak. Evinize yatırım yapmak veya evle ilgili alım satım konularına kafa yormak isteyebilirsiniz. Bir şeyleri değiştirmek isteyeceksiniz.

Bu hafta başında topluluklarla, çemberinizle veya sosyal çevrenizle ilgili bazı gizli saklı şeylerin ortaya çıkması gerektiği gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Hafta ortasına doğru daha iyimser etkiler alacaksınız. “Ne olursa olsun hayrımıza oluyor” gibi düşünebilirsiniz. Hafta sonu ise gökyüzündeki Oğlak festivaliyle size gün doğuyor! Hedeflerinizi ortaya koyun, anlamlı ve köklü kararlar alacaksınız. Merkür ve Venüs de Neptün’le iyi bir açı yapıyor. Kendinizi iyi ifade ettiğiniz, dış görünüşünüzde de yeniliklere gittiğiniz bir dönem başlıyor. Bir yıldız gibi parlayacak ve feraha çıkacaksınız. Yeniay’la da beraber 2023’ün tüm yenilikleri sizi bekler!

Kova

Jüpiter Koç geçişiyle pek tatlı etkiler alıyorsunuz sevgili Kova’lar ve yükselen Kova’lar. Kısa seyahatler yapabilirsiniz, yakın arkadaşlarınızla veya kardeşlerinizle olan iletişiminizde de parlayabilirsiniz. Sosyal medyada kendinizi daha iyi ifade edeceksiniz. Ancak, Jüpiter oldukça yakıcı bir gezegen olduğu için, iletişim kurarken fevri ve öfkeli olmamaya özen göstermelisiniz. Sonuçta bu bir ateş enerjisi ve fazla çalıştığında etrafınıza yakabilirsiniz.

Hafta başında kariyerinizle veya iş yerinizdeki üstleriniz ya da patronlarınızla ilgili bazı durumlar sezebilirsiniz. Tam da maaş zamlarının belirlendiği bu dönemde kulağınıza bazı fısıltılar gelebilir. Hafta ortasına doğru arkadaşlarınızla, kendi çemberinizde olmak isteyeceksiniz. Yeni bakış açıları size iyi gelecek. Hafta sonu ise gökyüzündeki Oğlak festivaliyle sezgileriniz harekete geçecek. Meditasyon pratiği oluşturabilir ve ona sadık kalmak isteyebilirsiniz. Veya dilerseniz sizi rahatlatacak aktivitelerle vakit geçirebilirsiniz.

Geriye çekilip durup dinlenmek isteyeceksiniz. Koç enerjisi size fırsatlar sunsa da bunu önümüzdeki bir ay için kendi küçük çemberinizde kullanacaksınız. Bol bol iç gözlem yapmaya, kendinizi dinlemeye özen gösterin.

Balık

Jüpiter burcunuzdan çıkıp Koç burcuna geçiyor sevgili Balık’lar ve yükselen Balık’lar. Biraz akıştaydınız. Ancak bu geçişle beraber finansal açıdan elinizdekileri büyütmek isteyeceksiniz. Etkiyi ikinci evinizden aldığınız için de kendi bedeninizle, değerlerinizle, maddi kaynaklarınızla ilgili alanlarda parlayacağınız bir döneme gireceksiniz. Parayla ilgili girişim fırsatları ayağınıza gelecek. Benliğinizle ilgili yatırımlarınızın maddi karşılığını alabilirsiniz.

Hafta başında akademik konularla, uzak yerlere yapacağınız seyahatlerle ilgili bir derinleşme ihtiyacında olacaksınız. Gizemli ve mistik konulara ilginiz artacak. Bu eğilim biraz aşırıya kaçabilir, dikkat edin. Hafta ortasına doğru kariyer evinizden bir Yay etkisi alacaksınız. İş yerinde daha bütüncül, iyimser ve yenilikçi fikirlerle patronlarınızın karşısına geçebilirsiniz.

Hafta sonunda ise Oğlak sezonunun da getirdiği ciddi etkilerle sizden büyük insanlarla topluluklar içerisinde görüşebilirsiniz. Çevrenizden aldığınız destek artıyor! Hedeflerinizi belirleyin, yürümeye başlayın. Para, kariyer planı, finansal kaynaklarla ilgili konular için uzun vadeli kararlar kapıda!

Haftalık burç yorumları yazımızın da sonuna geldik. Haftaya 2023 yılının burçlara olan etkileriyle yola devam edeceğiz. Sevgilerimle…

Retrolar, Tutulmalar: Gök Olayları Fiziksel Sağlığımızı Nasıl Etkiliyor?

[ad_2]

Schreibe einen Kommentar